Spis Treści
Klucz udarowy pneumatyczny 2024 – czym kierować się podczas wyboru właściwego sprzętu?
Udarowe klucze pneumatyczne to świetna opcja z uwagi na ich stosunkowo niski koszt, szczególnie porównując do dobrych kluczy akumulatorowych z udarem, a także bardzo dobry stosunek mocy do masy. Jest to z pewnością jeden z niezbędnych sprzętów i każda osoba, która choć raz skorzystała z takiego gadżetu to potwierdzi. W jaki jednak sposób upewnić się, że mamy do czynienia z właściwym rozwiązaniem?
Podjęcie ostatecznej decyzji nie jest łatwe. Klucze udarowe pneumatyczne mogą być bardzo tanie, ale także i kosztować tysiące złotych. Z drugiej strony ich parametry techniczne znacząco się różnią, a dla niektórych zmieniające się wartości niewiele mówią. To właśnie dlatego powstał ranking kluczy udarowych pneumatycznych, a wraz z nim poradnik opisujący te przedmioty i porady w sprawie zakupu.
Obraz | Nazwa | Ocena 0-10 | Cena | Sprawdź Cenę |
---|---|---|---|---|
BJC | 9.9 | Tania | ||
YATO YT-0953 | 9.8 | Droga | ||
HAZET 9012TT | 9.6 | Średnia | ||
SATRA | 9.5 | Tania |
W rankingu kluczy udarowych pneumatycznych 2024 uwzględnione zostały przede wszystkim produkty o bardzo dobrej specyfikacji – z bardzo dobrymi danymi technicznymi i świetną mocą. Kluczowy okazał się więc moment obrotowy, a także ciśnienie robocze. Musieliśmy też pamiętać o nasadkach (dobre klucze nasadowe tutaj) i dodatkowych mechanizmach czy innych funkcjonalnościach.
Zwycięzcą rankingu jest KLUCZ PNEUMATYCZNY UDAROWY DO KÓŁ 1/2 BJC 1550Nm
Numer jeden to sprzęt wydajny, który dostępny jest w bardzo przystępnej cenie. Możemy go używać zarówno w zakładzie wulkanizacyjnym jak i w pracach domowych. Urządzenie to zostało wykonane z nawęglanego i hartowanego trzpienia ½’’ co sprawia, że się ono nie odkształca.
Producent oferuje nam jednostopniową regulację na odkręcaniu oraz trzystopniową na dokręcaniu. Ta druga funkcja może znaleźć swoje zastosowanie nie tylko przy samochodach osobowych, ale także przy busach dzięki dużej mocy klucza. Warto również dodać, iż klucz pneumatyczny firmy BJC został wyposażony w tzw. mechanizm Twin Hammer. System ten opiera swoje działanie na dwóch młotkach, które obracają się wokół wrzeciona.
Obustronnie uderzające we wrzeciono młotki dają nam ogromny moment obrotowy, czyli 1550Nm. W przystępnej cenie dostaniemy od producenta nie tylko sam klucz kompozytowy, ale także zestaw nasadek długich i krótkich w metalowej kasecie. Są one wykonane ze stali chromowo-wanadowej oraz posiadają specjalne otwory zapobiegające wypadaniu.
-
Nasadki długie i krótkie w zestawie;
-
Mechanizm Twin Hammer;
-
Solidne wykonanie;
-
Niska cena.
-
Nieco inny design niż w biuletynie.
A może interesuje nas klucz udarowy pneumatyczny yato? W takiej sytuacji sprawdź YATO YT-0953 Klucz pneumatyczny udarowy 1/2 1356Nm
Propozycja od japońskiego producenta jest z pewnością nieco droższa. Jednakże, w wyższej cenie mamy także do dyspozycji nieco większy moment obrotowy, a także parę ciekawych funkcjonalności gwarantujących nam lepszą wydajność podczas pracy i skuteczność w wielu projektach – nawet tych bardziej wymagających.
Jeśli chodzi o dokładne liczby, to klucz pneumatyczny o charakterystyce udarowej gwarantuje nam maksymalny moment obrotowy na poziomie 1356 Nm. Sam rozmiar trzpienia jest standardowy – wynosi on 1/2′. Warto też nadmienić, że ciśnienie pracy wynosi maksymalnie 6,3 bar, a więc jest to kolejny istotny punkt i zaleta rozwiąania.
Z funkcji dodatkowych zastosowano tutaj system start/stop, który to ogranicza czas pracy jałowej. Konstrukcja wykonana została z połączenia duraluminium i odlewu kompozytowego, co czyni opcję stosunkowo lekką i wytrzymałą. Musimy jednak mieć na uwadze to, że w cenie otrzymujemy wyłącznie klucz pneumatyczny ze złączką – żadnych dodatkowych akcesoriów.
-
Bardzo dobre wykonanie;
-
Stosunkowo wysoka moc;
-
Lekka i wytrzymała konstrukcja.
-
Brak dodatkowych gadżetów w zestawie.
HAZET 9012TT Klucz 1/2 pneumatyczny 2200Nm udarowy
Jeśli nie przeszkadza nam o wiele wyższa cena niż w przypadku konkurencji, a tak naprawdę najbardziej nam zależy na kluczu pneumatycznym o bardzo wysokiej mocy, to zdecydowanie powinniśmy skorzystać z oferty firmy Hazet. Urządzenie to jest niezwykle mocnym rozwiązaniem, jeśli nie najmocniejszym na rynku kluczy 1/2″. Co więcej, jest to również ultra lekka i kompaktowa produkcja.
Model 9012 TT oferuje nam maksymalny moment na poziomie 2200 Nm. Dotyczy to oczywiście odkręcania, bo samo dokręcanie oferuje maksymalny moment na poziomie 1356 Nm. Jest to i tak wystarczające w przypadku wielu prac – zarówno w profesjonalnym warsztacie wulkanizacyjnym jak i domowym warsztacie. Ponadto, sprzęt jest bardzo krótki – ma jedynie 13 cm długości i 18 cm wysokości, a waga oscyluje wokół 1,5 kg. To wszystko sprawia, że jest to prawdopodobnie jedno z najbardziej wydajnych urządzeń w tak niskiej wadze i kompaktowym rozmiarze.
Niestety, za tak świetne parametry przyjdzie nam sporo zapłacić. Produkt jest nawet i dwukrotnie droższy od konkurencji. Jeśli jednak zależy nam na jakości, a cena to dla nas drugorzędna, a nawet i trzeciorzędna kwestia, to z pewnością propozycja ta przypadnie nam do gustu.
-
Jedna z najmocniejszych ofert na rynku kluczy pneumatycznych ½”’
-
Bardzo niska waga i kompaktowy rozmiar;
-
Świetne wykonanie;
-
Innowacyjna technologia gwarantująca nawet do 25% większą moc udaru.
-
Bardzo wysoka cena;
-
Ograniczona ilość opcji momentu odkręcania.
UDAROWY KLUCZ PNEUMATYCZNY kół 1/2 SATRA + NASADKI
Niska cena i bogaty zestaw akcesoryjny? W takiej sytuacji warto wypróbować propozycję marki Satra. Choć nie będzie to najmocniejsza opcja na rynku, a jej wykonanie także odbiegać będzie od renomowanych marek i produktów przygotowanych dla profesjonalistów, to do domowego użytku czy mniej wymagających prac wulkanizacyjnych propozycja ta nada się wręcz znakomicie.
Model ten jest niezwykle popularny, co oczywiście potwierdzają inni użytkownicy i zadziwiająca ilość komentarzy. Warto zauważyć, że dzieje się tak nie bez powodu. W zestawie mamy do dyspozycji aż sześć nasadek udarowych 1/2″, które to pozwalają od razu rozpocząć pracę bez zakupu dodatkowych akcesoriów. Producent przewidział również organizer, co także dba o praktyczność.
Maksymalny moment to 1500 Nm, a więc nie jest źle i radzi sobie nadzwyczaj dobrze. Jeśli chodzi o materiał wykonania tego produktu, to jest to w głównej mierze materiał kompozytowy. Przekłada się to na dosyć niewielką wagę (bo około 2 kg). Jednakże, dosyć mocno obniża to trwałość sprzętu.
-
Bardzo niska cena;
-
Bogate wyposażenie w zestawie;
-
Stosunkowo niewielka waga;
-
Dosyć wysoki moment obrotowy.
-
Przeciętna jakość wykonania;
-
Może mieć problemy z bardziej wymagającymi śrubami czy nakrętkami.
Artykuły
Klucz udarowy pneumatyczny przeczytaj nasz poradnik i ranking 2024. Który z nich sprawdzi się w Twoim garażu?
Klucze udarowe pneumatyczne przede wszystkim znajdą swoje zastosowanie w warsztatach samochodowych i domowych garażach pasjonatów mechaniki. Służą do odkręcania i przykręcania śrub mocujących koła pojazdu, ale też tych znajdujących się w trudno dostępnych miejscach. Użyjemy ich również wszędzie tam, gdzie zawiedzie nas standardowa wkrętarka.
Niezbędne są przede wszystkim, gdy śruba jest ‘’zapieczona’’, lub bardzo dobrze zabezpieczona i nie ma możliwości ręcznego jej wymontowania. Zastanawiając się nad kupnem odpowiedniego dla nas narzędzia tego typu, powinniśmy zapoznać się z jego najważniejszymi parametrami i na ich podstawie dokonać wyboru. Aby to ułatwić, stworzyliśmy inny ranking popularnych kluczy pneumatycznych.
Maksymalny moment obrotowy, możliwość regulowania mocy, a także zastosowane w kluczu rozwiązania technologiczne – te właściwości będą interesować nas najbardziej. Pamiętajmy też o tym, że tego rodzaju urządzenia są napędzane sprężonym powietrzem. Dlatego, aby działały one efektywnie – musimy również posiadać wydajną sprężarkę. Poniżej punktujemy wszystko, o czym powinieneś wiedzieć, aby dokonać dobrego i satysfakcjonującego wyboru klucza udarowego pneumatycznego. W razie wątpliwości, warto też zapoznać się z poniższą lekturą: http://www.mechanizacja.pl/blog/dzialanie-i-wykorzystanie-kluczy-udarowych/
Moment obrotowy
Jedną z najważniejszych cech tego rodzaju narzędzi, jest maksymalny moment obrotowy. Dzięki temu, że producent podaje ten parametr w specyfikacji urządzenia, wiemy z jaką siłą klucz zadziała na odkręcany, lub przykręcany przez nas element. W tym momencie warto zastanowić się, do jakiego rodzaju pojazdów będziemy używać tego urządzenia.
Jeśli działamy w zaciszu naszego garażu, pracując z samochodem osobowym wystarczy nam kucz, którego wartość momentu obrotowego wynosi od 600 do 1000 Nm. Mając do czynienia z samochodami ciężarowymi, dostawczymi, lub terenowymi będziemy potrzebować sprzętu, którego wartość maksymalnego momentu obrotowego oscyluje pomiędzy 1500, a 1900 Nm.
Warto zdecydować się na klucz o większych możliwościach, dzięki temu będziemy posiadać uniwersalny sprzęt, który z powodzeniem wykorzystamy do każdego rodzaju pojazdu, z jakim przyjdzie nam pracować.
YATO YT-0953 Klucz pneumatyczny udarowy
KLUCZ PNEUMATYCZNY UDAROWY DO KÓŁ 1/2 BJC
Regulacja ustawień
Regulowane ustawienia obrotów, to niezwykle przydatna opcja w udarowym kluczu pneumatycznym. Im szersza będzie to skala, tym bardziej uniwersalne staje się urządzenie. Dzięki temu jesteśmy w stanie pracować za pomocą jednego urządzenia – precyzyjnie i z odpowiednią mocą zarówno przy samochodach osobowych, jak i ciężarowych.
Odpowiednio dobrana moc umożliwi nam bezwysiłkową i dokładną pracę, bez obaw o zerwanie śruby. Zdarza się to bardzo często, gdy działamy na śrubę ze zbyt dużą siłą i sprawia później wiele problemów. Dlatego tak istotne jest, aby mieć możliwość wyboru parametrów, którymi chcemy operować.
Nowoczesne technologie
Aby sprostać oczekiwaniom użytkowników, którzy wymagają od narzędzi wysokiej skuteczności i efektywności, producenci wdrażają coraz to nowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Dzięki temu, możliwe jest między innymi, zmniejszenie gabarytów sprzętu, przy zachowaniu jego wysokiej mocy. Jest to bardzo ważne, gdy zależy nam na użytkowaniu klucza udarowego w przydomowym warsztacie, gdzie często nie posiadamy zbyt dużo miejsca.
Zastosowanie zaawansowanych silników i technologii mającej na celu maksymalnie wykorzystać właściwości sprężonego powietrza, pozwala na zwiększenie mocy udaru i maksymalnego momentu obrotowego. Dodatkowo wpływa pozytywnie na ergonomię klucza. Najczęściej są one lekkie i kompaktowe. Oczywiście mobilność tych produktów jest ograniczona ale jeżeli poszukujecie coś bardziej przenośnego to zapraszamy do rankingu dobrych kluczy udarowych elektrycznych z 2024 roku
HAZET 9012TT Klucz 1/2 pneumatyczny
UDAROWY KLUCZ PNEUMATYCZNY kół 1/2 SATRA + NASADKI
Kompresor
Korzystając z pneumatycznego klucza udarowego musimy pamiętać o tym, że do jego prawidłowego funkcjonowania jest nam potrzebny kompresor. Aby urządzenie działało sprawnie, sprężone powietrze którym jest zasilane powinno spełniać rekomendacje producenta.
Kompresor powinien więc mieć wydajność większą (sprawdź nasz ranking kompresorów 50l wraz z opiniami, lub równą zapotrzebowaniu narzędzia na powietrze. Tylko wtedy klucz będzie w stanie pracować bez przerw. Zwróćmy więc uwagę, jakie wymagania ma upatrzone przez nas urządzenie.
Dobrej jakości, uniwersalne klucze udarowe pneumatyczne wymagają dostarczenia około 150 litrów sprężonego powietrza na minutę. Pozwala im to osiągnąć maksymalną moc i działać skutecznie na większości pojazdów.
KLUCZ PNEUMATYCZNY UDAROWY DO KÓŁ – podsumowanie rankingu 2024
Nasz dzisiejszy ranking kluczy udarowych pneumatycznych wygrywa KLUCZ PNEUMATYCZNY UDAROWY DO KÓŁ 1/2 BJC 1550Nm. Spełnia on wszystkie wymagania, jakimi powinien cechować się dobrej jakości, efektywny klucz pneumatyczny. Doskonale spełni on swoją rolę zarówno w profesjonalnym warsztacie wulkanizacyjnym, jak i domowym garażu. Oprócz dużej mocy, zastosowania nowoczesnej technologii posiada on również zestaw wymiennych nasadek, co czyni go uniwersalnym urządzeniem.
Wartych wyróżnienia jest wiele innych opcji, w tym klucze udarowe pneumatyczne yato czy innych renomowanych marek. Jednakże, oprócz renomy, sprzęt powinien charakteryzować się dużą mocą, a także powinien spełniać wiele innych parametrów i danych technicznych i przy tym wpasować się w nasze wymagania.
Sprawdź jaki największy zestaw kluczy nasadowych polecamy.
- Jakie kaski motocyklowe polecamy w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking - 21 stycznia, 2024
- Jaki plecak motocyklowy wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking - 21 stycznia, 2024
- Jaki przenośny agregat prądotwórczy do kampera wybrać w 2024 – Nasze Opinie oraz Ranking - 21 stycznia, 2024
Submit your review | |
Jestem kobietą i gdyby nie taki klucz to nie dałabym rady odręcić opon a tak to jestem samowystraczalna ;D
Jestem wulkaniztorem i z pełną świadomością mogę polecić BJC. Ostatnio nawet poleciłem klientowi, który kupił i też jest zadowolony.
Wreszcie mam solidny sprzęt do kół samochodowych. Zamówiłem yato - daje rade.
Ja ma hazeta. Żonka ostatnio miała mała awarie i sama dała sobie radę.
Pierwsza propozycja to na prawdę dobry sprzęt. Technicznie jeden z najlepszych na rynku.